Kampioni aktual francez Paris SG, ka shënuar një tjetër fitore rutinore në Ligue1, duke fituar në shtëpi ndaj Angers me rezultat 2:0, dhe në këtë mënyrë sërish i afrohet liderit Nice në vetëm një pikë. Braziliani i famshëm Thiago Silva e nisi gëzimin e parisienëve për ta vazhduar dhe mbyllur Edinson Cavani që shënoi nga penalltia.

Ai nuk e festoj këtë gol pasi kishte të veshur fanellën e brendshme e cila kishte mbishkrimin për skuadrën fatkeqe braziliane Chapecoense, që pati aksident fatal 30 orë më herët.

 

 

Artikulli paraprakMan.United deklasoi West Ham-in, për gjysmëfinalen e EFL Cup
Artikulli tjetërEdhe Atletico shënon gjashtë herë