Mesfushori francez Blaise Matuidi, është bërë shumë nërvoz që ishte larguar nga formacioni për finalen e Coupe de la Ligue përballë Maonacos, dhe shumë shpejt është dëgjuar dëshira e tij.
Sipas mediave franceze Matuidi kërkon largimin nga Paris SG në fund të edicionit, kurse ardhmëria e tij mund të jetë Serie A. Juventus një kohë të gjatë kërkon shërbimet e tij, por po flitet se edhe Milano të futet në garë për të.

Artikulli paraprakDybala ‘fshesë’ Juventusit, ka dy skuadra të preferuara për të ardhmën!
Artikulli tjetërHije trukimi në Spanjë: 4 lojtarë të Eldenses të përfshirë!