Paris Saint-Germain's Brazilian defender Marquinhos reacts after missing a goal opportunity during the UEFA Champions League Group A football match between Paris Saint-Germain and PCF Ludogorets Razgrad at the Parc des Princes Stadium in Paris on December 6, 2016. / AFP / FRANCK FIFE (Photo credit should read FRANCK FIFE/AFP/Getty Images)

Paris SG sikur me qëllim e humbi pozitën e parë të grupit A në Ligën e Kampionëve pasi barazoi në shtëpi me skuadrën bullgare Ludogorets  2:2. Edhe pse parisienët luajtën me skuadrën më të mirë, paraqitja e tyre ishte shumë e zbehtë dhe e “dyshimtë”.

Gjthsesi mysafirët ishin shumë afër fitores pasi ishin 1:2 deri në minutën e 94. fal golave të Virgil Misidzhan dhe brazilianit Wanderson, por Edinson Cavani dhe Di Maria shënuan për rezultatin final.

Arsenal's Colombian goalkeeper David Ospina (C) jumps to make a save during the UEFA Champions league Group A football match between FC Basel 1893 and Arsenal FC on December 6, 2016 at the St Jakob Park stadium in Basel. / AFP / Fabrice COFFRINI        (Photo credit should read FABRICE COFFRINI/AFP/Getty Images)

Nga ana tjetër Arsenali fitoi në udhëtim te Basel 1:4, për ta përfunduar fazën e grupit në pozitën e parë të falur nga parisienët. Spanjolli Lucas Perez që nuk luan në Premier League, shënoi hat-trick duke ia bërë me dije Ëengerit se meriton minutazhë më të madhe edhe në kampionat, kurse një tjetër e shënoi edhe Alex Iëobi, derisa golin e zvicëranëve e shënoi Seydou Doumbia.

Në Europa League u kualifikua skuadra bullgare, që është befasi e madhe.

Artikulli paraprakPrishtina fitoi dramën ndaj Teodos në kryeqytet
Artikulli tjetërNapoli tregoi “dhëmbët”, Besiktasi “asfaltohet” në Ukrainë