Kampioni në Ligue 1 PSG ka fituar superkupën e Francës, pasi pa kurfarë problemesh mposhti Lyonin me rezultat 4-1.

Golat për PSG u shënuan nga Pastore, Moura, Ben Arda dhe Kurzawa, kurse golin e vetëm për Lyon e shënoi Tolisso.

Artikulli paraprakMilan, vjen goditja e parë në “erën” kineze
Artikulli tjetërZyrtare: Hamsik vazhdoi kontratën