Në Premier League kanë rinisur seancat stërvitore individuale dhe në grupe të vogla, me shpresë që kampionati të mbyllet në fushë.

Të mërkurën drejtuesit e Federatës njoftuan se nga 748 persona të testuar, 6 prej tyre rezultuan pozitivë ndaj koronavirusit, por edhe kësaj radhe  emrat nuk u bënë të ditur, por që ata u futën menjëherë në karantinë, përcjell Korneri.net

Kjo bëri që mesfushori francez i Chelsea, N’Golo Kante të ndjejë frikë për infektim dhe të kërkojë largimin nga qendra stërvitore për të vazhduar përgatitjet në  shtëpinë e tij, ndërsa kërkesa e tij u miratua menjëherë.

Është interesant që shumë klube të elitës së futbollit anglez kanë dyshime të mëdha me saktësinë e këtyre testimeve, pasi për një pjesë të mirë të tyre nuk kanë konfirmuar nëse janë pozitivë apo negativë. Aq larg ka shkuar situata atje saqë mbrojtësi i Watford, Adrian Mariappa, i lodhur me shkrime të shumta të medieve se kush janë lojtarët e infektuar, ai vet zbuloi se ka rezultuar  pozitiv në testin e fundit.

Zyrtarët e klubeve kanë kërkuar që të ribëhen tamponët për të gjithë lojtarët, por nëse konfirmohet pasaktësia e tyre, atëherë do të rritet shqetësimi edhe në lidhje me kryerjen e tamponëve para çdo ndeshjeje, pasi kjo masë do të ishte e paefektshme pa një rezultat të saktë. /Korneri.net

Artikulli paraprakE mbyll karrierën super sulmuesi spanjoll
Artikulli tjetërBonaventura zgjedhi skuadrën e re, pas pak javësh largohet nga Milan