Ndeshja e vlefshme për kampionatin Allsvenskan të Suedisë, mes dy ekipeve rivale Joenkoepings Soedra që mban vendin e 10-të në klasifikim dhe Oestersunds FK në vend të 9-të, u ndërpre në minutin e fundit, vetëm pak sekonda para përfundimit të kohës së rregullt, për shkak se një tifoz që depërtoi në fushë ka sulmuar duke goditur dhe lënduar njerin nga portieret.

Për më shumë, shikojeni momentin në videon e mëposhtme:

 

Artikulli paraprakCuadrado në Serie A, por jo te Milani?
Artikulli tjetërShala transferohet te Kasimpasa