Presidenti i Roma-s James Pallota i ka dhënë fund polemikave me Milan-in duke kërkuar falje.

Ai tha se merkatoja e bërë nga “Djalli” nuk ka sens dhe se se ata janë çmendur.

Por pas reagimit të drejuesve të Milan-it, të cilët thanë se ishin gati për përballje në lidhje bilancet, ai erdhi edhe kërkesa faljes nga ana e kreut roman.

“Kërkoj falje nëse kam pasur informacion të pasaktë. Për mua futbolli italian ka rëndësi të madhe dhe që të kthehet në majë. Në lidhje me këtë, pres që të gjitha klubet të japin kontrbutin e tyre, drejt një kampionati më të fortë e të qëndrueshëm, ashtu siç pob ëjmë edhe ne te Roma. I uroj Milan-it dhe pronarëve të rinj sa më shumë fat dhe pres që ata të bashkëpunojnë me ne ne zhvillimin e Serie A”, deklaroi presidenti Pallota.

Artikulli paraprakCaisedo i Lazios
Artikulli tjetërGjykata kroate vendos ekstradimin e Ballist Morinës në Serbi, i vëllai kërcënon me vetëflijim