United mbyll kapitullin Ronaldo, anglezët fshijnë muralen e portugezit nga “Old Trafford” (video)

0
Historia e Cristiano Ronaldos dhe Manchester United duket se i drejtohet në mënyrë të pashmangshme një fundi të shëmtuar. Gjithçka nisi në verë kur...

Kosova barazoi në fund me Armeninë

0
Me një përbërje të re dhe lojtarë qē për herë të parë veshëm fanellën e përfaqësueses "Dardane", Kosova në fund barazoi me Armeninë 2:2,...

Në Kupën e Botës do të jenë 832 lojtarë. Këtu janë klubet dhe vendet...

0
832 lojtarë janë regjistruar në Kampionatin Botëror në Katar dhe më së shumti përfaqësues kanë Bayern, Manchester City dhe Barcelona. Shumica e tyre sigurohen nga...

Ish-kapiteni i Chelseat dhe Anglisë doli në pension

0
Ish-mbrojtësi i Chelseat, Gary Cahill është pensionuar në moshën 36-vjeçare. Ai gjithashtu luajti për Aston Villa, Burnley, Sheffield United, Bolton, Crystal Palace dhe Bournemouth, i...

Formacioni i mundshëm i Kosovës sonte, për 90% do të jetë ky

0
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, do t’i luaj dy ndeshjet e fundit miqësorë për vitin kalendarik 2022, kundër Armenisë sonte dhe Ishujve Farore të...

Zyrtare, AC Milan do të marrë pjesë në Superkupën e Dubait: kalendari, datat dhe...

0
Kampioni aktual i Italisë, AC Milan, konfirmon pjesëmarrjen e tij në turneun në Arabinë Saudite muajin e ardhshëm, me ndeshje të mëdha të planifikuara...

Nkonku lëndohet rëndë, nuk luan për Francën (video)

0
Kombëtarja e Francës është duke u përgatitur për Botërorin në Katar, i cili fillon të dielën. Mediat franceze bënë të ditur se sulmuesi Christopher Nkunku,...

38 milionë euro për shërbimet e Vedat Muriqit

0
Vjen një lajm bombastik nga Italia de jo vetëm. Sevilla ka shfaqur interesim për të siguruar nënshkrimin me sulmuesin kosovarë në top-formë të Mallorcas ,...

Shtyhet edhe ndeshja Trepça – Teuta

0
Është shtyrë edhe një ndeshje tjetër e Ligës Unike në basketboll. Pas ndeshjes Golden Eagle Ylli – Tirana Neptun, është shtyrë edhe ndeshja Trepça...