Ballkani po ankohet në gjyqtarin anësor, i njëjti që ua anulon apo nuk ua...

0
Lideri i ri i Superligës, FC Ballkani, po ankohet me të drejtë. Klubi i nga Theranda përmes faqes zyrtare në facebook ka postuar tri foto...

Trepça ’89 po fluturon, e kaloi me sukses edhe Llapin

0
Tri pikë të reja. Pas triumfit të madh në Gjilan ndaj Dritës, skuadra e Trepçës’89 mposhti edhe Llapin në Mitrovicë me rezultat 1-0, me me...

Gjilani ndali Ballkanin, por mysafirët morën pikë

0
Me barazim 1-1 u mbyll ndeshja tjetër interesante e xhiros së 21-të, në Superligë ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit. Pavarësisht këtij fakti, mysafirët kanë mundur të...

Prishtina mposhti për herë të tretë Dritën për një muaj

0
Superkupa e Kosovës, Kupa dhe tash kampionati. Në të trija nedshjet e luajtura brenda një muaji, Prishtina ka mposhtur kampionen aktuale Dritën, duke u bërë...

Enigma Dybala, ka probleme në gju rikthimi mbetet një mister!

0
Juventus-Crotone dukej si ndeshja perfekte për rikthimin e Paulo Dybalas në fushë pas një kohe të gjatë. Por jo, dueli ndaj kalabrezëve nuk ishte...

Celtic shkarkoi trajnerin pas 18 pikësh prapa Rangers

0
Celtic ka njoftuar se është ndarë me Neil Lennon i cili ka udhëhequr ekipin që nga viti 2019 dhe i solli klubit një kurorë...

Bild: Klopp mund të largohet nga Liverpool në 2022 dhe të bëhet përzgjedhësi gjerman

0
Gazeta gjermane “Bild” njoftoi sot në kopertinën e një artikulli sportiv se Jürgen Klopp së shpejti mund të largohet nga Liverpool. Trajneri gjerman ka qenë...