Moyes i’a “hap sytë” me gisht Januzajt: Boll fajësove të tjerët…

0
Futbollisti kosovar, Adnan Januzaj me shumë mundësi do të aktivizohet në “Etihad Stadium” pas ribashkimit me Moyes, trajnerin që e futi për herë të...

Krasniqi flet pas shënimit të golit në Superkupë

0
Prishtina po avanson 1-0 në ndeshjen finale të Super Kupës e Kosovës, për edicionin 2016/17 me golin e Endrit Krasniqit, që njëkohësisht ishte i...

Milan ultimatum Bocas për Bentacur, Por ka dhe alternativë tjetër ?

0
AC Milan i ka vënë ultimatum 48 orë Boca Juniors, për mesfushorin uruguajan Bentacur. Rossonerët kanë kërkuar përgjigjje definitive nga klubi argjentinas për 19...

Rio 2016: Programi i cerekfinaleve të futbollit për meshkuj

0
Programi i ndeshjeve çerekfinale te futbollit per meshkuj ne Lojerat Olimpike ne Rio 2016 eshte: E shtune: (Brasilia, 18.00): Portugali – Gjermani (Salvador, 21.00): Nigeri – Danimarke E...

Ribery: Më intereson vetëm Bayern, nuk luajë për skuadra tjera…

0
Futbollisti francez, Franck Ribery, 33 vjeç, është shprehur se të ardhmen e tij si lojtar e sheh gjithnjë te Bayern Munich, duke folur në...

Napoli me klauzolë “jashtëtokësori” për Elseid Hysajn

0
Që nga fillimi i merkatos verore kishte spekulime të shumta për të ardhmën e Elseid Hysaj, ku skuadra të mëdha evropiane kishin etiketuar futbollistin...

Mediat angleze: Hart viktimë e revulucionit të Guardiola-s

0
Sipas mediave spanjolle, portieri i Manchester City, Joe Hart, nuk e ka besimin e plotë të trajnerit Pep Guardiola, arsye kjo që numri një...

Valencia e “shqetëson” Napolin…

0
Skuadra spanjolle e Valencias është e fokusuar në mbrojtësin e Napolit, Raul Albiol, i cili ka vetëm edhe një vit kontratë me napolitanët. Sipas mediave...

“Derby d’Italia” pas danezit fantastik [FOTO]

0
Raportet më të fundit në mediat italiane bëjn të ditur se Juventus dhe Inter janë futur në garë për të siguruar shërbimet e mesfushorit...