Punë e kryer: Mustafi në Premier League

0
Raportet e fundit në mediat britanike bëjnë të ditur se Arsenal është shumë afër transferimit të Shkodran Mustafit. Po sipas mediave britanike, ofera e tanishme...

Milan vetëm fjalë, pa vepra: Januzaj pranë kalimit te kjo skuadër

0
Gjatë ditëve të fundit është spekuluar më të madhe për kalimin e mundshëm të Adnan Januzajt në Serie A te Milan. Por, raportet e fundit...

Zyrtare: Van der Vaart befasisht te kjo skuadër

0
Holandezi i famshëm, Rafael Van der Vaart ka gjetur skuadër të re pas një sezoni jo shumë të mirë në La Liga te Betis. Sipas...

Zyrtare: Ranieri nënshkruan kontratë të re

0
Të gjithë të kënaqur me nënshkrimin zyrtarë, trajneri, klubi dhe tifozët. Strategu italian i cili kurrë nuk ka fituar titull në Serie A, por...

Talenti i madh te Milan apo Juventus

0
Quhet Rodrigo Bentancur, është mesfushor i jashtëzakonshëm, talent i pakrahasuar që vjen nga skuadra Boca Juniors. 19-vjeçari nga Uruguaji është në dyshim të madh...

Kosova – Ukraina zhvillohet në Mitrovicë

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka kërkuar nga FIBA qët’i mundësohet ndryshimi i palestrës ku Kombëtarja e Kosovës i zhvillon ndeshjet si nikoqire. Për...

Rikthim emocionues te Sigal Prishtina

0
Sipas burimeve të konfirmuara të "korneri.net", Granit Rugova edhe zyrtarisht është rikthyer te Sigal Prishtina. Rugova edicionin e kaluar mbrojti me plotë sukses ngjyrat e...

Pogba te United, Bolt falenderon Mourinho-n

0
Rekordmeni xhamajkan, Usain Bolt, është treguar tepër i emocionuar me transferimin e Paul Pogba-së te United, duke falenderuar Jose Mourinhon. Bolt njihet si tifozë i...

Bersant Celina, Lojtari më i Mirë i Ri te Manchester City

0
Lojtari i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bersant Celina, është shpallur lojtari më i mirë i shpresave të Manchester City-t. Shpalljen e Celinës lojtari më...

Boban për merkaton e Milanit: Shumë zhurmë për asgjë…

0
Legjenda e gjallë e futbollit kroat dhe atij botëror, Zvonimir Boban, gjatë një analize për merkaton e skuadrave nga Serie A, kritikoi edhe njëherë...