Ky është lojtari i radhës për Kosovën

0
Duke iu falënderuar gazetarit Bajram Shala të RTV21, vjen edhe ky lajm tjetër i madh për përfaqësuesen e Kosovës në futboll. Futbolliti i radhës që...

“Fenomeni” Ronaldo kthehet te Reali

0
Ronaldo Luis Nazario de Lima do të kthehet te Reali i Madridit. Detyra e tij e re do të jetë këshilltar i presidentit Florentino...

Zyrtare: Praet te Sampdoria

0
Një blerje e madhe dhe e papritshme nga Sampdoria. Ylli belg i Anderlecht, Dennis Praet edhe zyrtarisht është i klubit italian që pagoj për...

Matuidi i Juventusit

0
Duket se ka përfunduar gjithçka, dhe mesfushori fantastik francez, Blaise Matuidi do të jetë anëtar i Juventusit shumë shpejt. Sipas mediave italiane dhe asaj...

Man. United klubi im i fundit në Evropë

0
Bastian Schweinsteiger  ka larguar të gjitha zërat e largimit eventual nga Manchester United pasi ka kohë që emri i tij lakohet më së shpeshti....

Dy lajme të mira për Realin

0
Janë dy lajme të mira për tifozët e Real Madridit, dhe një i keq për Juventusin. Kroati Luka Modric është afër kontratës së re...

Legia pas 21 vjetësh në Champions falë Besnik Hasit

0
21 vjet pritje për tu kualifikuar sërish në fazën e grupeve të Uefa Champions League. Kaq kohë iu desh Legias së Varshavës për të...

Pique: Barcelona është skuadra më e mirë e Spanjës

0
Gerard Pique deklaroi se Barcelona është skuadra më e mirë në Spanjë dhe ka shtuar se është disa shkallë më lart se të tjerët,...

10 eliminimet nga Champions, skuadrat italiane

0
Eliminimi i Romës nga Liga e Kampionëve pas ndeshjeve kualifikuese, e rrit numrin e 10 skuadrave italiane që eliminohet në këtë fazë garash që...

Ter Stegen përfiton nga largimi i Bravo

0
Barcelona menjëherë pas shitjes së Claudio Bravo, portierit veteran në drejtim të Man.City, dëshiron ta blindoj portierin gjerman Marc Ter Stegen. Sipas portalit më...