Januzaj ia sjell fitoren e parë sivjet David Moyes

0
U desht të zhvillohej ndeshja e parë e FA Cup që skuadra angleze Sunderland të regjistrojë fitoren e parë sivjet. Pas dy disftave në...

JoJo sërish te Fiorentina

0
Luajti te Man City, te Inter dhe sërish do të kthehet te Fiorentina e tij e dashur. Sulmuesi nga Mali i Zi, Stevan Jovetic do...

Një amerikan në kombëtaren shqiptare të basketbollit

0
Kombëtarja shqiptare e basketbollit do të ketë në radhët e saj një lojtar amerikan, i cili së fundmi ka marrë pasaportën shqiptare. Bëhet fjalë...

Kukësi rrëmben Superkupën, fiton ndaj Skënderbeut

Kukësi i rrëmbeu trofeun e parë sezonal kampionëve në fuqi të Skënderbeut. Korçarët, pas pezullimit me një vit nga Kupat e Europës, humbasin edhe...

Sampdoria interesohet për Mavraj

0
Është Mërgim Mavraj objektivi i madh i Sampdorias për mbrojtjen. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka përfunduar në radarët e skuadrës italiane. Presidenti i Sampdorias...

Man. City, tunel me xham për të ndjekur lojtarët

0
Një risi që do të afrojë më shumë tifozët me skuadrën por do të shtojë edhe të ardhurat për klubin. Manchester City ka një...

Shkëmbim interesant Napoli-Fiorentina

0
Njëri shënoi gol në ndeshjen e parë kundër Juventusit, ndërsa tjetri ishte në bankën rezervë dhe kishte telashe të shënonte kundër Pescara në barazimin...

Kinezët blindojnë Romagnoli

0
Edhe pse Milan dhe Chelsea u dakorduan për huazimin e mesfushorit të talentuar Mario Pasalic, megjithatë nuk do të ketë asnjë marrëveshje tjetër mes...

Pasalic është i Milanos

0
Edhe një blerje “low cost” për Milanon, por që këtë herë ka marr një lojtar cilësor dhe ri në moshë. Fjala është për kroatin 21-vjeçar...

Lajmi i fundit: Kosova pëson disfatë të thellë nga Qipro

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka pësuar humbje nga Qipro me rezultat 62:79, në kuadër të përgatitjeve për Eurobasket. Ndeshjet e ngjeshura përgatitore bën që...