Milan low cost!!!

0
Dikur blente futbollistët më të mirë të mundshëm në rruzullin tokësor, ndërsa sot nuk ka buxhet as për një futbollist mesatarë. Ky është Milan i...

Portieri me “pizhama” braktis Hungarinë

0
Që nga mosha e re e deri në pleqëri, Gabor Kiraly, mbrojti ngjyrat e kombëtares së Hungarisë, duke u shndrruar në një legjendë të...

E jashtëzakonshme: Kështu i fton Bunjaku yjet në Përfaqësuesen e Kosovës

Përgjedhësi i përfqaqësueses së Kosovës Albert Bunjaku ka zgjedhur një mënyrë unike që ti ftoj yjet që të mbrojnë ngjyrat e Kosovës. Bunjaku ka përdorur...

Turqi, Erdogan spastron edhe gjyqtarët e futbollit

0
Edhe futbolli nuk i shpëtoi spastrimeve në Turqi, të ndërmarra nga presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan pas grushtit të shtetit të dështuar. Sipas njoftimit...

Vardy në Hollywood, arsyeja befasuese…

0
Edicionin e kaluar ishte spektakolarë pë Leicester City, më të cilën u shpall kampion në Premier League, duke treguar gjatë tërë sezonit vlerat e...

Zidane: E admiroj Ancelottin, prej tij kam..?

0
Trajneri francez i kampionëve të Evropës Real Madrid, Zinedine Zidane, e ka vlersuar tejmase trajnerin e Bayern Munchen, Carlo Ancelotti, ndihmës i të cilit...

Santos i përgjigjet Interit brenda 24 orëve…

0
Skuadra braziliane e Santos do ti kthej përgjigje Interit brenda 24 orëve për Gabriel Barbosa (Gabigol), pasi oferta e "neroaxurrëve" tashmë është në tavolinën...

Paul Pogba me lajm të jashtëzakonshëm

0
Mesfushori francez i Juventus, Paul Pogba, gjatë gjithë merkatos verore ishte i lidhur me një kalim të mundshëm te Manchester United. Gjatë një interviste të...

Draxler kërkon largimin nga klubi

0
Se futbolli është prish totalisht, dhe se lojtarët më nuk luajnë për fanellë, por mendojnë vetëm për para, tregon tregimi në vazhdim. Reprezentuesi gjerman Julian...

Inter përforcohet mirë, mençur dhe pa bërë shumë zhurëm

0
Antonio Candreva, përfaqësuesi italian do të jetë përforcimi i radhës për Interin. Kjo tashmë është punë e kryer dhe vizitat mjekësore të anëtarit të...