Zyrtare: Manchester City i lë me “gishta në gojë” rivalët, por e huazon supertalentin!

0
Pas zyrtarizimit të talentit gjerman, Leroy Sane, Manchester City, ka zyrtarizuar pak qaste më parë edhe një tjetër talent. Sipas mediave mediave britanike, "qytetarët" kanë...

Suprizon Paris Saint-Germain, Jese me kontratë anti-Barcelonë!!

0
Sipas mediave franceze, Jese Rodriguez, do të udhëtojë shumë shpejtë drejtë Parisit për të nënshkruajtur kontratë 4-vjecare me PSG, kurse Real Madrid nga ky...

Përleshje në ndeshjen Gjilani-Hajvalia

0
Ende pa nis edhe zyrtarisht edicioni i r ii Superligës së Kosovës në futboll, kemi ndërpreje të ndeshjes miqësore Gjilani-Hajvalia. Ndeshja deri në momentin e...

Nuk do ta besoni skuadrën e re të Van der Vaart

0
Dikur pjesë e Ajax, Real Madrid, Tottenham dhe Hamburg, kurse tani një veteran, i cili ka ngjalur interesim të madh te skuadrat e ndryshme...

Real Madrid vazhdon ta “shqetësojë” Newcastle [FOTO]

0
Skuadra spanjolle e Real Madrid dukët që nuk e ka ndërmend të ndalet së kërkuari mesfushorin francez të Newcastle United, Mousa Sissoko, i cili...

E konfiromojnë mediat spanjolle: Milan dështon të transferojë këtë mbrojtës [FOTO]

0
Ka kohë që flitet për një mundësi transferimi në Milan të mbrojtësit të Villarreal, Mateo Pablo Musacchio, mirëpo një gjë të tillë e kanë...

Luftë në Rio në mes policisë dhe kriminelëve të drogës

0
Vetëm dy ditë para fillimit të Lojërave Olimpike në Rio de Janeiro, ka ardhur deri të lufta e hapur në mes policisë braziliane dhe...

Man City i lë me gishta në gojë rivalët

0
U përfol dhe u konsiderua si transferim në disa skuadra të mëdha europiane, por të gjitha mbetën vetëm thashetheme atëherë kur në skenë doli...

Gjithçka zyrtarizohet Candreva i Interit deri në vitin 2020

0
Gjithçka ka marrë fund sa i përket të ardhmës së Antonio Candreva, i cili karrierën do ta vazhdojë te skuadra milaneze Inter. Mesfushori i...

Gjilani prezanton përforcimin ‘bombastik’

0
Gjilani e ka bërë një goditje të madhe të mërkurën duke e transferuar futbollistin Berat Ahmeti, shkruan Zëri. Futbollisti prishtinas së fundmi ka luajtur për...