Basketboll, SHBA tmerron kundërshtarët në prag të Olimpiadës

0
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë “masakruar” sërish Nigerinë në basketboll, ashtu siç bënë 4 vite më parë, në miqësoren e fundit para nisjes...

Premier League edhe sivjet dominon në transferime

0
Transferimi i Leroy Sane nga Manchester City për 45 milionë euro, ishte goditje e fundit në afatin kalimtar veror, por shumë shpejt për të...

Inter në Brazil për supertalentin Gabigol

0
Zyrtarë të lartë të Interit kanë udhëtuar në Brazil, për të mbyll marrëveshjen me Santos për sulmuesin e talentuar Gabriel Barbosa i njohur më...

Ka filluar Kampi i të Rinjve U-14

0
Të hënën ka filluar Kampi i të Rinjve U-14 në organizim të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) dhe në mbështetje të FIBA-s e...

Kombëtarja në vlugun e përgatitjeve, Doellman dhe Jones bashkohen me pjesën tjetër të skuadrës

0
Kombëtarja e Kosovës në basketboll është në vlugun e përgatitjeve për kualifikimet historike për Eurobasket 2017. Së fundi Kombëtares në përgatijet e përbashkëta u është...

Tani radha e Kosovës U-16 në konkurrencën e meshkujve

0
Përfaqësuesja e Kosovës U-16 në konkurrencën e meshkujve prej 11 deri më 20 gusht do të marr pjesë në Kampionatin Evropian, Divizioni B që...

Kosova U20 e 20-ta në Kampionatin Evropian, Divizioni B

0
Përfaqësuesja U-20 e Kosovës e ka përmbyllur Kampionatin Evropian U-20, Divizioni B në Chalkida të Greqisë në pozitën e 20-të. Në luftë për pozitën e...

Besjana Martinaj në Pesëshen më të Mirë të Kampionatit Evropian U-16, Divizioni C

0
Basketbollistja e Përfaqësueses së Kosovës U-16, Besjana Martinaj ka zënë vend në Pesëshen më të Mirë të Kampionatit Evropian U-16, Divizioni C që është...

Kosova U-16 e katërta në Kampionatin Evropian, Divizoni C në Andorra

0
Përfaqësuesja U-16 e Kosovës në konkurrencën e femrave e ka përfunduar aventurën e saj në Kampionatin Evropian U-16, Divizioni C në Andorra në vendin...

Kosova U20 për vend të 19-të0
Përfaqësuesja U-20 e Kosovës është mposhtur nga Bullgaria me shifrat 78:54 në ndeshjen e vet të parafundit në Kampionatin Evropian U-20, Divizioni...