Milan provon edhe njëherë…

0
Sipas raporteve më të fundit në mediat italiane, Milan ka rifilluar kontaktet me Villarreal për mbrojtësin argjentinas, Mateo Musacchio, për të cilin skuadra spanjolle...

Mediat turke e bëjnë të kryer, portieri i Partizanit lë Shqipërinë për 200 mijë...

Nga Turqia vijnë lajme se portieri i Partizanit dhe kombëtares shqiptare, Alban Hoxha, do të jetë transferimi më i ri i skuadrës së superligës...

Mavraj: Ja çfarë do të bëja për Majlindën, po të isha në Kosovë tani...

0
m Mavraj postoi tri foto në rrjetin social Facebook, duke shkruar një urim interesant për Majlindën. Ai e quajti atë krenari të kombit shqiptar dhe ftoi...

Çudit Ranieri, objektivi jonë është 40 pikëshi mbijetesës

0
Claudio Ranieri ka cuditur me deklaratën e tij ku tha se objektivi primar i kampionëve të Premier League është sigurimi i 40 pikëve të...

LRF Prishtinë: Mësohen kundërshtaret në tre grupe, Ja kur fillon edicioni 2016/17

0
Kanë mbetur edhe pak javë deri te fillimi i edicionit të ri 2016/17, e garave të grupmoshave të reja në futboll e regjionit e...

Shqiptarët e tjerë që marrin pjesë në “Rio 2016”, por jo për Shqipërinë e...

0
Shqipëria dhe Kosova përfaqësohen me 14 sportistë në Rio 2016, por ata nuk janë të vetmit shqiptarë në këto lojëra. Shqiptarë të tjerë marrin...

Çfarë ka bërë Pogba që të meritojë 120 milion euro?

0
Në futboll nuk duket të ketë një ligj të pashkruar, që thotë se ai që vjen nga jashtë është shumë më i mirë se...

“Majlinda Kelmendit iu refuzua 2 herë nënshtetësia shqiptare”

0
Aktivisti i shoqërisë civile, Arbër Çepani, ka deklaruar se xhudistes nga Kosova, Majlinda Kelmendit, fituese e medaljes së artë në Olimpiadën e Rios, i...

Lista e futbollistëve për grumbullimin e Përfaqësueses U-19

Të martën dhe të mërkurën (më 9 e 10 gusht) në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq, duke filluar në orën 10:30, do të...

Mazrekaj me tre vajza në bllok, tifozët i kërkojnë llogari për rikthimin (foto)

Mentor Mazrekaj pas një numri të madh polemikash në distancë është rikthyer në Shqipëri prej pak ditësh. Mesfushori ka postuar një fotografi në llogarinë...