Çmenden në La Liga, rregulli i ri, apo gjobë e re?!

0
Rregulli më absurd do të vijë në jetë për sezonin e ri të La Liga-s në Spanjë. Gjithçka lidhet me të drejtën televizive dhe...

“Galaktikët” e Real Madrid humbasin një yll, largohet talenti i tyre

0
Alvaro Jimenez do të jetë pjesë e Getafës. I riu i skuadrës së madrilenëve është dhënë në formë huazimi te ekipi tjetër spanjoll. Jimenez u...

Skandali i falsifikimit të moshës pushton botën

0
Futbolli Nigerian ndodhet në krizën më shkatërruese, teksa plot 26 futbollistë të ekipit U-17 të përfaqësueses kanë dështuar në testin e moshës. Portali “Africanfootball.com”...

Zyrtare: Arsenal transferon supertalentin nigerian

0
Skuadra londineze e Arsenal ka trensferuar supertalentin nigerian, Kelechi Nwakali, i cili nuk është shumë i njohur por konsiderohet si një lojtarë me të...

Francezi për francezin

0
Juventusi edhe njëherë tregoj se është skuadër e madhe e mbi të gjitha e mençur. Po e shet lojtarin Paul Pogba për më shumë...

Lajmi i fundit: Thiago Silva te Milan, por vetëm..?

0
Ëndrra e tifozëve dhe zyrtarëve të Milanit ka një emër dhe një mbiemër e ai është Thiago Silva. Thjesht zëra apo dicka që mund të...

“FifPro”: Mourinho duhet burgosur, arsyeja sjellja ndaj..?

0
Mesfushori 32-vjeçar firmosi një kontratë tre-vjeçare me “djajtë” në verën e kaluar dhe luajti 31 ndeshjen nën urdhrat e Louis van Gaal, por që...

FOTO/ Tifozi special në mbështetje të Shkëndijës së Tetovës

0
Xhevdet Jashari një aktor i njohur tetovar, ka udhëtuar drejt Çekisë për të mbështetur skuadrën e tij të zemrës. Skuadra e shqiptarëve të Maqedonisë...

Ditë te nxehta në plazh, shikoni çfarë bën Alban Bushi (Foto)

0
Menaxheri i kombëtares kuqezi, Alban Bushi po shijon këto pushime të nxehta verore. Bushi është shfaqur me disa fëmijë në breg të detit ku...

Të ‘mëdhenj’ e të ‘vegjël’, gati të luajnë për Kosovën

Në koordinim me Federatën e Futbollit të Kosovës, futbollistët kanë filluar t’i deponojnë në FIFA kërkesat e tyre për të luajtur për Përfaqësuesen e...