Inter kurrë më lehtë ndaj Romës

0
Jose Mourinho po luan futboll të vjetër. Skuadra e tij ishte shumë e dobët në shtëpi përballë kampionëve aktual, andaj Inter fitoi lehtë 0-3, për...

Barça humbi ndeshjen e parë me trajnerin Xavi, Sevilla fitoi minimalisht

0
Betis ia shkakton humbjen e parë Xavit në ndeshjen e katërt në krye të stolit të Barcelonës. Skuadra andaluze triumfoi në “Camp Nou”, falë...

Liverpool fitoi në sekondat e fundit

0
Liverpool iu fal golit të Divock Origit në minutën e katërt shtesë, për të thyer 0-1 Wolves dhe për t’u ngjitur përkohësisht në krye...

Rekord i ri për Brojën në Angli, askush si sulmuesi shqiptar që nga viti...

0
Armando Broja vazhdon të mahnitë Anglinë me paraqitjet e sidomos me golat e tij, të cilët po i japin pikë të rëndësishme skuadrës së...

Milan lider i ri në Serie A

0
Së paku për disa orë, Milan do të shijojë pozitën e parë të klasifikimit në Serie A. Rossonerët shënuan fitore të lehtë prej 2-0 ndaj...

West Ham mposhti Chelsea, buzëqeshin Liverpool dhe Man.City

0
Derbi i qytetit gjithmonë është interesant dhe i paparashikuar. Kështu ishte edhe këtë herë në ndeshjen West Ham-Chelsea, që në fund i takoi vendasve me...

Gjilani mposhti Malishevën që luajti tërë pjesën e dytë me 10 lojtarë

0
Tjetër fitore e Gjilanit, por shumë e vështirë ndaj Malishevës. Skuadra e Ismet Munishit mposhti  3-1 atë të Arsim Thaqit, por krejt gjërat ndryshuan kur...

Ballkani shënoi fitore të madhe te Drenica

0
Nuk ka rezultatete pozitive për Drenicën që pësoi humbje edhe në ndeshjen e gjashtë me radhë. Këtë herë kuq e zinjtë pësuan disfatë në shtëpi...