Derbi se jo mahi, që në xhiron e parë të elitës së basketbollit kosovarë,...

0
Na kishte marrë malli për ndeshje të tilla. Prishtina dhe Peja, dhenë spektakël basketbolli në palestrën e stërmbushur në kryeqytet, diçka që nuk u pa...

Nuk ka fitues në derbin e dytë

0
Gjilani dhe Prishtina zhvilluan një lojë shumë të fortë, dhe njëmend ishte dnër më të mirat kohëve të fundit. Ndoshta rezultati final prej 1:1, ishte...

Ferizaj e futi Llapin në pozitën e parafundit

0
Ferizaj mposhti Llapi super të dobët me rezultat 2:1. Mysafirët edhe njëherë tjetër ishin pa lojë dhe pa ide, andaj nuk ishte aspak befasi që...

Drita mposhti Ballkanin në Drenas

0
Nuk ishte ndoshta justifikim fusha asnjanëse për kampionin anktual Ballkanin, por definitivisht lodhja e madhe nga garat evropianem ndikoi direkt në humbjen ndaj Dritës. Gjilanasit...

Pesë ndeshje, pesë fitore, Reali mposhti Mallorcan

0
Reali vazhdon të fitojë. Këtë herë kampioni actual mposhti Mallorcan me rezu;tat 4:1, ndaj një kundërshtari që nuk ka mbrojtje fare, sepse golat që i...

Atalanta ndalet nga rivali të cilin nuk e mposht as pas 31 vitesh

0
Lëshoi një rast të madh që të mbetet lider në Serie A. Atalanta në derbin rajonal ndaj Cremonese në shtëpi, nuk shkoi më shumë se...

Një italian, trajneri i Brighton

0
Brighton është në kërkim të trajnerit të ri, pas largimit të Graham Potter drejt Chelsea. Në orët e fundit, në horizont është shfaqur emri i...

Ai e bindi Mbappen të mbetet te PSG, kurse sot kërkohet nga Chelsea

0
Ndryshimet që po ndodhin te Chelsea javët e fundit, duket se do të prekin edhe klubet e ligave të tjera të Europës. Sipas “Daily Mail”,...

Trajneri i Sampdorias akuzon gjyqtarin

0
Menjëherë pas ndeshjes Sampdoria-Milan, Marco Giampaolo, trajneri i Sampdorias, dha deklarata të rënda për Sky, kurse gishtin e drejtoi te gjyqtari. "Pas përjashtimit të Leaos,...

Atl.Madrid më bindës i stinorit

0
Atletico Madrid rikthehet te fitorja në kampionat, ndërsa ka bindur me rezultatin 4-1 në përballjen e javës së pestë të La Ligas-s ndaj Celta...