Juventusi fiton për herë të 9-të Superkupën e Italisë, Insigne “tradhëton” Napolin!

Për herë të 9-të në histori Juventusi fiton Superkupën e Italisë. Në Mapei Stadium bardhezinjtë kampionë të Serie A mposhtën me rezultatin...

Man.City po vazhdon me fitore

Vazhdon momenti i artë për Manchester City-n në Premier League me skuadrën e Pep Guardiolës që regjistroi fitoren e 6-të radhazi në...

Bayern mezi fitoi, Augsburg e huqi penalltinë në fund të ndeshjes

Bayerni fitoi minimalisht derbin e vogël bavarez ndaj Augsburg në WWK Arena dhe e mbylli fazën e parë të Bundesligës në krye...

Roma shkarkoi dy zyrtarë të lartë brenda 24 orëve, shkas gabimet e mëdha, e...

Gafa me dy zëvendësimet në kohën shtesë në sfidën e 1/8-ave të Kupës së Italisë me Specian u ka kushtuar pozicionet dy zyrtarëve të...

Peja fantastike, e fitoi derbin ndaj Rahovecit

Peja ka triumfuar në derbin e xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës, duke mundur Rahovecin me rezultat 90:85 (20:18, 19:16, 24:24,...

Formacionet zyrtare: Juventus-Napoli

Juventus: Szczesny; Cuadrado, Bonucci, Chiellini, Danilo; McKennie, Bentancur, Arthur; Kulusevski, Ronaldo, Chiesa. Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui;...

Luis Alberto urgjentisht u dërgua në spital

Ish anëtari i Sevillas, Luis Alberto u dërgua me urgjencë në spital për një apendektomi urgjence (zorra qorre), dhe sipas raporteve...

Ponte Prizreni i kthehet fitores, mposhti Vëllaznimin

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat 92:112 (23:36, 30:21, 25:35, 14:20), në kuadër të javës së 16-të...

Ballkani mposhti edhe CSKA Moskën

Vazhdojnë ndeshjet miqësore të Ballkanit në Turqi, atje ku po zhvillohen stërvitjet r skuadrë së dytë aktualisht në futbollin kosovar.