Play-off i Europa League, Partizanin e pret “ferri” në short

0
Eleminimi i djeshëm i Partizanit në turin e tretë kualifikues të Champions League nuk i eleminon të kuqtë përfundimisht nga kupat e Europës. Ata...

Sinjale nga Fiorentina: Gomez transferohet te ky gjigant evropian?

0
E ardhmja e Mario Gomez dukët të jetë larg Fiorentinas dhe kampionatit italian, raportojnë mediat italiane. Një gjë të tillë raportohet se e ka konfirmuar...

Ancelotti aspak modest: Zidane e fiton La Liga-n, kurse unë Champions League

0
Një nga trajnerët më të mirë në botën e futbollin, ai italian Carlo Ancelotti, pas humbjes nga Real Madrid në kuadër të Internacional Champions...

Roma nuk ka të ndalur

0
Skuadra italiane e Romës ka shënuar tjetër fitore në kuadër të turneut miqësor International Champions Cup, pasi këtë herë mposhti skuadrën Montreal Impact 2:0. Pas...

Conte me fitore rutinë ndaj Milanit

0
Antonio Conte i'a ka marrë dorën të mposhtë Milanin pa telashe që nga koha kur ishte trajner i Juventus. Këtë radhë Conte mposhti pa problem...

Zidane e mposhti “mësuesin” e tij

0
Real Madrid ka fituar ndeshjen e radhës në kuadër të International Champions, pasi mposhti Bayern Munchen me rezultat minimal 1-0. Ishte kjo një përballje, ku...

‘Pamje e njejtë si e Holyfield’: Menez humb një pjesë të veshit, por jo...

0
Ish-sulmuesi i Romës, PSG-së dhe Milanit, Jeremy Menez, në debutimin e tij te francezët e Bordeaux ka pësuar një lëndim të quditshëm. Në duelin e...

Zyrtare: Belgjika me trajner të ri

0
E cilësuar si kombëtarja më e fortë në botë, Belgjika nuk pati përformancë të mirë në Euro 2016 nën drejtimin e Marc Wilmots. Sipas mediave...

Partizani nuk ia del, eliminohet nga Champions

0
Partizani humbi edhe ndeshjen e kthimit të turit të tretë eliminator të Ligës së Kampionëve ndaj kampionëve të Austrisë, Red Bull Salzburg. “Të kuqtë”...

Superkupa e Europës, Reali pa 5 titullarë

0
Dhimbje koke për trajnerin e Real Madrid, Zinedine Zidane, para Superkupës së Europës. Francezi nuk do të ketë në dispozicion 5 lojtarë formacioni për...