Everton synon Draxler, por Wolfsburg kërkon shumë…

0
Sipas raporteve të mediave gjermane dhe britanike, skuadra angleze e Everton është duke synuar të transferojë anëtarin e Wolfsburg, Julian Draxler, i cili tashmë...

Milani i kinezëve starton me 100 mln euro në merkato, kurse 350 mln ...

0
Sipas një raporti të shkurtër të "Gazzetta dello Sport", në marrëveshjen e Berlusconi dhe pronarëve kinez parashihet që 99.93% të aksionëve në klub të...

Futbollistja braziliane me frizurë të paparë [VIDEO]

0
Tashmë në Rio kanë nisur ndeshjet e futbollit në kuadër të Olimpiadës verore, ku me fitore startoi kombëtarja e Brazilit në konkurencën e femrave,...

Real Madrid i shpërndanë talentët në Evropë, ndër ta edhe Odergaard

0
Supertalenti norvegjez, Martin Odegaard, nuk do të qëndrojë më te skuadra Real Madrid “B” që do të luajë në kategorinë e tretë spanjolle dhe...

“Lum” skuadrash pas portugezit fantastik

0
Mesfushori portugez, Joao Mario, ka tërhequr interesimin e klubeve më të mëdha të Europës, si rrjedhojë e paraqitjes në Euro 2016, ku ishte numri...

Champions League Play-off: Porto-Roma ndeshja kryesore

0
Është hedh shorti për ndeshjet e fundit finale të Play-off për edicionin 2016/17 në Champions League. Si zakonisht shorti u hedh në qytetin e...

LIMAK STREETBALL KOSOVA 2016 – SUPERFINALJA

0
KAMPIONI I KOSOVËS, MËSOHET TË DIELËN NË FERIZAJ Limak Streetball Kosova 2016, pas 3 javë e 1 ditë, rikthehet aty edhe ku filloj rrugëtimin e...

Përgjaket Rio, vritet një grabitës

0
Që në ditët e para të Olimpiadës, një i vdekur nga zëvendëskonsulli i Rusisë në Rio, avokati brazilian Marcos Cesar Feres Braga në një...

Westbrook rinovon për 3 sezone me Oklahoman

0
Russell Westbrook zgjedh rrugën më të vështirë, atë të qëndrimit te Oklahoma City Thunder, duke arritur të shpëtojë ekipin nga shpërbërja pas largimit të...

Varmaelen i Romës

0
Tjetër goditje e fuqishme e Romës në këtë afat kalimtar veror. Sipas lajmeve të fundit Roma dhe Barcelona janë duke negociuar që mbrojtsi belg...