Pranimet nga FIFA, Kosovës i shtohen milion euro në llogari

Kosova është duke u shtuar dita-ditës me lojtarë të rinj, të cilët kanë tradhtuar kombëtare të ndryshme dhe kanë zgjedhur që të përfaqësojnë...

Goditje e dyfishtë nga Arsenal: Mustafi dhe Perez për vizita mjekësore

0
Raportet e fundit të mediave britanike, bëjnë të ditur se skuadra londineze e Arsenalit ka arritur marrëveshje me dy skuadra të La Ligas për...

Lajm i hidhur për Kosovën: FIFA i kthen përgjigje negative për yllin e saj

Kosova ka marrë një lajm negativ nga FIFA ditën e sotme për njërin nga lojtarët e saj më të mirë, Mërgim Brahimi. Mesfushori i avancuar...

E jashtëzakonshme: Ky lojtar kërkohet nga 17 skuadrat elitare gjermane

0
Supertalenti që shkëlqeu në Olimpiadën "Rio 2016", Christian Heidel është shprehur për Sport1 se 17 nga 18 klube të Bundesliga-s janë të interesuar për...

Nëse dështon Joao Mario, Inter ka një superalternativë! [FOTO]

0
Portugezi fantastik i skuadrës Sporting, Joao Mario është shndrruar në një ibjektiv jetik për zyrtarët e Interit, pasi që ai shihet si goditja më...

E fton Italia, por përgjigjet në mënyrë shokuese: Më falni, nuk ndihem italian…[FOTO]

0
Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka provuar ta ftojë anëtarin e Sevillas, Franco Vasquez, për ndeshjet e radhës, por përgjigjja e ish-anëtarit të Palermos,...

Zaza është “hammers”

0
Skuadra angleze West Ham që është eliminuar një mbrëmje më herët nga Evropa, ka kryer punë me Juventusin rreht transferimit të lojtarit të tepërt...

Inter me dy superblerje shkel tregun

0
Sulmuesi i talentuar Gabrial Barbosa i njohur më mirë si Gabigol, pritet që brenda pak orëve të niset nga Brazili në Milano, destinacioni Inter....

Kosova në Olimpiadën e shahut në Baku

0
Federata   e   shahut   e   Kosovës   për   herë   të   parë   në   historinë   e   saj   pas   pranimit   të përkohshëm   të   saj   në   Federatën   Botërore   të   Shahut   (FIDE),  ...

Premier League, ishulli më trajnerët më të paguar në botë

0
Premier League pritet të dhurojë spektakël, jo vetëm në fushë, por edhe në bankinë. Ishulli britanik ka mbledhur këtë sezon trajnerët më të mirë...