Williams me një rekord të madh

0
Tenistja më e mirë në botë amerikanja Serena Willimas është kualifikuar në rrethin e katërt të US Open, dhe aps triumfit ndaj suedezes Johanne...

“Guardiola një shpikës, Ancelotti e fiton Champions League”

0
Legjenda e futbollit gjerman, Lothar Matthäus, mendon se pak Bayern dhe pak Carlo Ancelotti formojnë recetën e suksesit për të pushtuar Evropën në Ligën...

Hysaj e Celina, mes yjeve të eliminatoreve

0
Dy shqiptarë mes yjeve të rinj dhe që duhen mbajtur nën vëzhgim gjatë kualifikueseve të Botërorit 2018. Elseid Hysaj, mbrojtësi i djathtë i Kombëtares...

Zbulohet formacioni anti-Maqedoni

0
Shqipëria luajti kundër Marokut pak ditë më parë në sfidën miqësore, ku përpos rezultatit, trajneri i kuqezinjve preferoi që të bënte disa eksperimente në...

Zidane e dëshiron në Real

0
Në të kaluarën ishte dëshirë e Manchester United, ndërsa tash Gigi Donnarumma është dëshirë e Real Madridit. Sipas shtypit spanjoll klubi mbretëror është duke...

Raiola zbuloi dëshirën e Ibrahimovic

0
Mino Raiola menaxheri më i famshëm i futbollit, e ka zbuluar që lojtari i Zlatan Ibrahimovic gjatë kësaj vere kishte dëshirë të rikthehej te...

Atmosferë e mirë në kampin kosovar

0
Duket gjithçka “ok”, gjithçka mirë dhe vukur në kampin e Kosovës, një ditë para ndeshjes së parë dhe historike kualfikuese për botëririn e vitit...

Bomba në Prishtinë: Drilon Hajrizi zyrtarisht i Prishtinës

Drilon Hajrizi është përforcimi më i ri i Sigal Prishtinës, njofton skuadra prishtinase në Faceboo. "Ju njoftojmë se KB SIGAL Prishtina ka arritur të nënshkruajë...

Përse e hoqi policia këtë baner në “Minatori”?

0
Policia sonte në palestrën "Minatori" largoi një baner, i cili dukët ishte vendosur nga tifozët e përfaqësueses "Dardanët". Nuk dihet akoma se nga kush u...

Kosova e pafat ndaj Ukrainës, çereku i fundit vëndimtarë

0
Kosova sot zhvilloi ndeshjen e dytë kualifikuese për Eurobasket, por edhe këtë radhë pësoi disfatë, pasi në palestrën sportive "Minatori" u mposhtë nga Ukraina. Ndeshjen...