Live nga San Siro

0
Redaksia jonë “Korneri.net”, ka një grup shokësh që për momentin janë në San Siro për të përcjell derbin e madh botëror Milan-Inter, dhe nga...

Sneijder: Inter më ka zhgënjyer, Milani është ëndrra ime e fëmijërisë

0
Një nga mesfushorët më të mirë holandez në të gjitha kohërat, Wesley Shneijder, ka dhën një intervistë për mediat italiane, duke shprehur mendimin e...

Formacionet zyrtare: Milan – Inter

0
Milan: Donnarumma; Abate, Paletta, Gomez, De Sciglio; Kucka, Locatelli, Bonaventura; Suso, Bacca, Niang Rezervë: Gabriel, Plizzari, Ely, Zapata, Antonelli, Honda, Mati Fernandez, Poli, Sosa,...

LIVE: Kjo është pamja e “San Siro-s” në prag të superderbit [FOTO]

0
Kanë mbetur vetëm edhe pak kohë deri në fillimin e derbit të sontëm Milan - Inter, ku tifozët me numër rekord ia kanë mësyrë...

Sondazhi nga “Calciomercato”: Bacca më i fortë se Icardi

0
Në një sondazh nga e prëditshmja italiane "Calciomercato", Carlos Bacca është sulmues më i rrezikshëm se sa Mauro Icardi. Sondazhi ka zgjatur tërë ditën e...

Milan – Inter, Pioli në avanatazh ndaj Montellas

0
Kur kanë mbetur pak më shumë se një orë deri në fillimin e ndeshjes kryesore të kësaj xhiroje në Serie A, Milan - Inter,...

Chelsea shkel gjithçka që i del përpara

0
Chelsea ka fituar në udhëtim te Midlesbrough me rezultat minimal 0:1, duke hedhur fuqishëm kandidaturën për titull në Premier League. Kompaktësia në ekip e krijuar...

Milan – Inter: Skemat e Montellas dhe Piolit premtojnë spektakël

0
Superderbi evropian Milan -Inter zhvillohet sonte në "San Siro" në krye ndeshjen e kësaj jave në Serie A. Si Montella ashtu dhe Pioli nuk e...

Atalanta mposhti edhe Romën, Lazio fitoi, spektakël në Ferraris

0
Atalanta me plotë meritë mposhti edhe Romën në kuadër të kësaj xhiroje në Serie A, dhe për skuadrën fenomenale nga Bergamo, ishte kjo fitorja...

Drita më fund fitoi (Gilberto) hero, ia bëri sefte edhe Trepça

0
Më në fund pas ndeshjes së gjashtë me radhë nën drejtimin e Ismet Munishit, Drita arriti fitoren e parë. Këtë herë skuadra nga Gjilani...