Montezemolo kritikon ashpër Ferrarin

Ferrari është një krizë të thellë dhe ai që e ndjen më shumë është padyshim ish-presidenti Montezemolo, i larguar një vit më parë nga...

Milan-Juventus, Bacca titullar, Juve me ndryshime

Pasi u arkivuan kupat evropiane, në Serie A është rikthyer fokusi te pikët e çmuara të vlefshme për renditjen që do të ndryshojë këtë...

Ky është Guardiola, largon edhe Kun Agueron!!!

Nga një idhull i padiskutueshëm në një lojtar që rrezikon të largohet në fundit të sezonit. Kun Aguero është vënë në shënjestër të Pep...

NBA preseason: Hawks mposhti Heat

New York Knics triumfoi 111:116 ndaj Brooklyn Nets në derbin e New Yorkut fal një periudhe të tretë fantastike, ku u shënua një rezultat...

Kompany afër largimit

Kapiteni i Manchester City Vicent Kompany, pritet të largohet nga “citizens”. Sipas mediave britanike, pas disa lëndimeve që e përcollën muajve të fundit, por...

Zyrtare: Carrasco vazhdoi me Atl.Madrid

Atletico Madrid ka bërë zyrtare nënshkrimin e ri me Yannick Carrasco. Reprezentuesi belg u dakordua që të mbetet edhe për shumë vite të tjera...

Montela me sytë nga Niangu për të mposhtur Juven

Milani po fluturon në kampionat, kjo edhe për meritë të Mbaje Niangut, i cili është bërë i pazëvendësueshëm për lojën e Vinçenco Montelës. Trajneri...

Pogba dhe kapiteni Rooney, sherr për gjuajtjen e penalltisë

Manchester United mori dy penallti në katër minuta kundër Fenerbahçe, por goditësi i tyre i rregullt, Wayne, Rooney, ishte askund për t’u parë. Duket...

Përkrah “kolosëve” në Bundesligë, ja sekretet e Mavrajt!

“Europianin më bëri të thjeshtë si njeri!”. Mërgim Mavraj e ka ditur dhe më parë se pikërisht durimi që ai ka skalitur ndër vite...

Liga e Kampionëve jashtë Evropës?

Aleksander Çeferin, presidenti i ri i UEFA-së, mendon që finale e Ligës së Kampionëve ta bartë jashtë Evropës. “Mendoj që do të ishte një ide...