Sikur ai të ishte 25 vjeçar…

0
Trajneri portugez i Manchester United, Jose Mourinho, e ka vlersuar jashtëzakonisht shumë mesfushorin, Michael Carrick, për të cilin ka shprehur keqardhje që nuk ka...

Lajm fantastik për Napolin, rikthehet në aksion ylli polak

0
Sulmuesi polak i Napolit, Arkadiusz Milik, ka nisur për herë të parë të stërvitet në kontakt të lehtë me topin dhe dalëngadalë po riaftësohet nga...

Dalin detajet e zënkës me Coce dhe Ronaldo

0
Dy futbollistat u "përplasen" kokë më kokë pas fillimit të pjesës së dytë në derbin e Madridit. Gjerat shkuan në mënyrën më të keqe pasi...

Analiza / Ja “viruset”, që po e largojnë nga titulli Barcelonën

0
Pengesë në shtëpi, kundër Malaga, e detyron “barcelonismo” të bëjë autokritikë dhe të pyesë veten se çfarë po shkon keq me ekipin katalanas në...

Video/ Kjo që ka ndodhur në Itali nuk ndodh as në Kosovë

0
Në një ndeshje të kategorisë inferiore në Itali, futbollistët janë detyruar ta shtyjnë auto Ambulancën, pasi ajo ishte fikur në fushë. Kësi rasti nuk...

Statistikat e javës së 15-të, në Vala Superligë

0
Ferizaj ka arritur fitoren e parë në histori kundër Feronikelit në Superligë duke e mposhtur 2:0 në stadiumin “Ismet Shabani”. Në 7 ndeshjet e...

Tronditet Spanja, lojtarët e Realit shënjestrohen me snajper. Autori dënohet me 9 vjet burg

0
Një person me emrin Ramirez, i cili u arrestua ditë më parë nga policia spanjolle, është dënuar me nëntë vjet burg për shkak fotografive...

Suso futet në historinë 107-vjeçare të derbit të Milanos

0
Suso me dy gola të shënuara ndaj Interit ka hyrë në historinë 107 vjeçare të këtij derbi. Suso bëhet lojtari i parë spanjoll që shënon...

Van Persie me dy gola e kreu çështjen e fitores në derbin e Stambollit...

0
I madhi mbetet i madh, këtu nuk ka asnjë dilemë. Sulmuesi holandez Robin Van Persie, ishte hero i Febnerbahces në derbin më të madh...

Jo, nuk do të shkoj në shtëpi këmbë pasi nuk fituam!

0
Ishte një premtim i madh dhe interesant i mesfushorit ofanziv të Milanos, Suso, i cili para derbit të madh lokal përballë Interit, kishte thënë...