Real Madridi pritet me entuziazëm në Paris, francezët bëjnë tifo për Benzema në finalen...

Të shtunën në mbrëmje, Real Madridi do të jetë në kërkim të titullit numër 14 në Champions League. Në Paris të Francës, të besuarit e...

Valverde vendos për trofeun para gruas!

Koha e finales së Ligës së Kampioneve po afron. Liverpool dhe Real Madrit pretendojnë për trofeun në Paris, të shtunën mbrëma (28/05, ora 21:00). Një nga lojtarët...

FFK-ja konfirmon se Kurtulusi ka vendosur për Suedinë

0
Mbrojtësi Edvin Kurtulus nuk do të jetë pjesë e Kosovës edhe pse është ftuar nga përzgjedhësi Alain Giresse. Menaxheri i Kosovës, Bajram Shala ka thënë...

Dortmundi sërish “peshkoi” në Angli, dhe merr talentin e madh

0
Borussia Dortmund vazhdon me politikën e saj për të sjellë lojtarë të rinj dhe të lirë, të cilët më vonë i shet për dhjetëfishin...

Mane mund t’i bashkohet Bayern-it në korrik

0
Bayern Munchen është i bindur se këtë verë do ta transferojnë sulmuesin e Liverpoolit, Sadio Mane. Gjasat janë reale, pasi Bayern duhet të hyjë fuqishëm...

Kupa sërish në Podujevë, Llapi mposht Dritën

0
Llapi i Podujevës e ka fituar për herë të dytë rresht Kupën e Kosovës në futboll. Llapi në finale e mposhti Dritën e Gjilanit...

Sigurimi nëpër stadiumet tona, nuk ekziston fare

0
Vetëm ndoshta municion të rëndë nuk mund të futet nëpër stadiumet tona, sepse mjete piroteknike me bollëk. E tillë është situata në stadiumin "Fadil Vokrri",...

Arsenali planifikon rikthimin e Serge Gnabryt

0
Arsenali dëshiron rikthimin e Serge Gnabryt në skuadër. E ardhmja e 26-vjeçarit është akoma e paqartë, teksa ai ka kontratë të vlefshme me Bayern Munichin...

KB Trepça del me një njoftim shumë serioz

0
Në treg janë hasur bileta te falsifikuara. Klubi njofton të gjithë që rruga e vetme për tu paisur me bileta valide për hyrje ka...

Mijëra tifozë të Trepçës në kërkim të biletës, policia përdori gaz-lotësjellës

0
Definitivisht kemi probleme kulture, komunikimi, e sidomos dije për ta mbajtur pozitën e punës. Finalja e edicionit të sivjetmë në bakstebollin e Kosovës, Ylli-Trepça, ka...