Tifozët, lojtarët dhe gjithë italia të befasuar për shkarkimin e Maldinit

0
Paolo Maldini nuk është më drejtor sportiv i Milanit, raportojnë mediat e shumta italiane. Takimi mes tij dhe pronarit të klubit Gerry Cardinale thuhet...

Prishtina fiton Kupën e Kosovës

0
Skuadra e Prishtinës e ka mbyllur me trofe edicionin 2022/23 në futbollin e Kosovës. Prishtina, të hënën mbrëma ka triumfuar në Kupën e Kosovës...

Lëndohet rëndë, mungon deri në vitin e ri

0
Nuk mund të përfundonte më keq sezoni për Tammy Abrahamin, sulmuesin e Romës. Gjatë ndeshjes së fundit të verdhekuqve në Serinë A, në “Olimpico”, kundër...

Vendimi më i rëndë në jetën e tij. Ibra e la futbollin, nuk e...

0
Pas xhiros së fundit në Serie A dhe takimit mes Milanit dhe Veronës, disi e papritur, Zlatan Ibrahimović i dha lamtumirën futbollit. Sulmuesi...

Hajduku tregoi shkollë futbolli, ndeshja dhe fitorja e parë e U17

0
Përfundoi dita e parë e turneut Dalmatinko Cup. Në ndeshjen e tretë të Grupit C te gjenerata U13, Prishtina 2022, pësoi disfatë nga larg skuadra...

U13 shënoi fitore, U12 humbje

0
U zhvilluan edhe ndeshjet e dyta të grupeve në dy gjenerata, në kuadër të Dalmatinko Cup. Në ndeshjen e dytë të grupit C, gjenerata U12...

Dalmatinko Cup: Një barazim dhe një humbje

0
Ka nis turneu trasicional "Dalmatinko Cup" që po mbahet ne Split të Kroacisë. Gjatë ditës së sotme janë zhilluar dy ndeshjet e para e shkollë...

Faleminderit 304 herë KAPITEN

0
FC Drita njofton që pas një takimi në mes të drejtuesve të klubit dhe kapitenit Ardian Limani, jenë dakorduar që ti ndajnë rrugët e...

Kim i ftohi tifozët e Man.United!

0
Kim Min Jae është një nga lojtarët më të dëshiruar të merkatos teksa mbrojtësi shkëlqeu me Napolin në Seriee A duke u shndërruar në...