Ylli i fshirë nga Reali u bë i egër për shkak të vendimit të...

0
Real Madrid ka mposhtur 4:1 Mallorca në xhiron e pestë të La Ligës dhe ka arritur performancën maksimale në kampionat. Mysafirët kaluan në epërsi me...

Dihet çiftet çerekfinale në Eurobasket

0
Eurobasket mori çerekfinalistët këtë fundjavë. Serbia, e cila ishte favoritja e kampionatit, u eliminua të dielën pas humbjes nga Italia. Edhe Kroacia po kthehet në...

Superklasikja Boca-River, pati gjithçka, plus karton të kuq

0
Boca Juniors triumfon me rezultatin minimal 1-0 në Superklasiken e Argjentinës ndaj River Plate dhe regjistron fitoren e katërt radhazi, që e afron edhe...

Sconcerti: “Nuk mbaj mend në futbollin e vjetër të ketë anuluar dikush në sekondën...

0
Ndeshje e cila do të bisedohet gjatë në Itali, Juventus-Salernitana 2:2, dhe goli i anuluar në fund. Në kuadër të episodit të tretë sezonal të...

Volejboll: Italia Kampione e Botës

0
Njëzet e katër vjet më vonë, Italia kthehet në majën e botës. Agjërimi shumë i gjatë në Kupën e Botës prishet nga brezi blu...

“Braktisi” Kosovën pas mosmarrëveshjeve me Chalandes, Giresse i dërgon ftesë

0
Mbrojtësi i St Paulit, Leart Paqarada, do të rikthehet te Përfaqësuesja e Kosovës. Burime të emisionit “Koha Shtesë” në SuperSport Kosova njoftojnë se trajneri...

Salernitana merr pikën e parë ndonjëherë te Juventusi

0
Salernitana e bëri atë që askush nuk e priti. Ndoshta nuk e priti askush, por ky Juventus nuk është ai që ishte para disa viteve,...

Trepça e nisi fuqishëm edicionin e ri me fitore bindëse ndaj Prizrenit

0
Ashtu siç pritej, Trepça ka shënuar fitore dhe atë bindëse ndaj Prizrenit me rezultat 89:61, në ndeshjen e parë sezonale në elitën e basketbollit...

Italia e eliminoi Serbinë nga Eurobasketi

0
Serbia u eliminua nga Eurobasketi. Në fazën e 16-të, Italia bëri lojë të madhe dhe mundi favoritin 94:86. Italia e tronditi Serbinë dy herë në...

Lazio e harroi shpejt humbjen nga Napoli, fitoi me meritë ndaj Veronas

0
Një tjeyër fitore për Lazion e Mauruzio Sarrit. Këtë herë kryeqytetasit nuk gabuan sikurse me Napolin, dhe me meritë shënoi fitore 2-0 për të vazhduar...