Nuk ka fitues në derbin kryesor të javës në Seria A, pasi Fiorentina e Milan luajtën baraz në “Artemio Franchi”.
Gjatë 90 minutave lojë skuadrat treguan futboll të fortë dhe tejet të ekuilibruar, andaj rezultati i barabart ishte pasqyrë reale e asaj çfarë u pa në fushë përkundër humbjës së penalltisë nga ana e sllovenit Ilicic në pjesën e parë për skuadrën vendase.
Milan aktualisht pozicionohet në vendin e gjashtë me 10 pikë, kurse Fiorentina është e dymbëdhjeta me 8 sosh.

Artikulli paraprakKB Trepça me vip bileta vjetore dhe distributorë te shitjes se biletave për sezonin 2016/2017
Artikulli tjetërPolici ‘nokauton’ tifozin në ndeshjen Feronikeli-Prishtina (VIDEO)