Mesut Ozil ka marr dy oferta shumë të mira nga zyrtarët e Arsenalit. E para është më joshëse kuptohet sepse atij i ofrohet kontrata e re së paku deri më 2021 pasi kjo aktuale i skadon në vitin 2018, kurse oferta e dytë është më tepër për ta bërë krenar lojtarin sepse i ofrohet numri 10 në shpinë.

Të jesh komandant i një skuadre të madhe me numrin 10 në fanellë, do të thotë se je lojtar shumë i çmuar për klubit dhe tifozët.

Artikulli paraprakErdin Hashani: “Do fitojmë për tifozët dhe t’iu tregojmë kush e sundon qytetin”
Artikulli tjetërIsh përzgjedhësi i Italisë te Valencia