Merr fund “saga” Mesut Ozil.

I harruari te Arsenali, dikur futbollisti i shquar i londinezëve dhe përfaqësues së Gjermanisë, ka kohë që nuk luan, dhe për vite të tëra ka marr pagë të majme nga Arsenali që më në fund nuk llogariti në të dhe e lëshoi të largohej, përcjell Korneri.net

Sipas DHA Spor, Fenebahce dhe Ozil gjetën gjuhë të përbashkët dhe futbollisti më origjinë turke ka nënshkruar kontartë tri vite e gjysmë me gjigantin turk, duke e gjetur më në fund qetësinë lojtari që kishte mbetur peng i klubit anglez. /Korneri.net

Artikulli paraprakJuventus u nis drejt Milanos
Artikulli tjetërSergio Ramos: Unë nuk kam marrë një ofertë zyrtare nga Reali dhe paga ime nuk është 15 milionë euro