Mesut Ozil nuk mund ta paramnedojë vetën diku tjetërm së paku sipas shkrimeve që janë bërë në mediat britanike. Reprezentuesi gjerman nuk e ka ndërmend të largohet nga Arsenali, dhe është shumë afër të nënshkruajë kontratën e re e cila do ta mbajë në Emirates deri në vitin 2021. nga kontrata e re Ozil do të përfitojë nga 160.000 funte në javë, apo nga 9 milionë funte në vit.

Artikulli paraprakHap i sigurt nga Real Madrid, tani +5 nga Barcelona
Artikulli tjetërNuk e heq mendjen nga Griezmann