Ardhmëria e Nicolás Otamendi do të jetë sërish La Liga, shkruajnë mediat britanike dhe spanjolle. Mirëpo, sipas tyre ish-anëtari i Valencias këtë herë do të duhej të luante për Real Madridin që ka shfaq interesim të madh për të. Edhe në edicionin 2014/15, ishte kërkuar nga mbretërit, por në atë kohë pak më të shpejtë u treguan zyrtarët anglez që e kishin transferuar për 28.5 milionë funte.

Artikulli paraprakLegjenda e stolit italian mbushi 80 vjeç: Baggio e Totti me urime përlotëse
Artikulli tjetërMan City ende mendon për italianin e Juventusit