Mungesa e Victor Osimhen është ndjerë padyshim tek Napoli në dy ndeshje të rëndësishme kundër Milanit në Seria A dhe Champions.

Ndërsa sonte në mbrëmje të gjithë presin shpërthimin e sulmuesit nigerian në stadiumin “Maradona”.

Që nga ardhja e tij në Itali, në verën e vitit 2020, Osimhen ka shënuar 53 gola me fanellën e Napolit, por si ka shënuar asnjëherë Milanit, dhe këtë kërkon ta bëj për herë të parë sonte.

Artikulli paraprakNapoli-Milan, kështu pritet të luajnë skuadrat sonte
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Napoli-Milan