Aventura e Divok Origit në Milano po mbyllet pas vetëm një viti.

Sulmuesi u transferua me bujë te Milani, megjithatë ai nuk mundi të përshtatej furbollit italian, klubi do ta shesë në verë.

Sigurisht, me shitjen e tij Milani planifikon të ardhura të mira, pasi minimumin për kartonin e tij italianët kërkojnë 10-12 milionë euro.

Sipas raportimeve të medieve italiane, interes për Origin kanë shfaqur dy klube të Premier League, Aston Villa dhe West ham, por edhe disa klube në Superligën turke.

Artikulli paraprakInter e fitoi trofeun e parë, mposhti Fiorentinan
Artikulli tjetërBayern thyen rekordin e transferimeve, e do sulmuesin e Man.City