Këtë fundjavë starton edicioni i ri 2022/23 në Superligën e Kosovës në futboll.

Rikthimi i Trepçës 89’ dhe Ferizajt, sigurisht se e bën shumë më interesant kampionatin, dhe që në në xhiron e parë, të dyja këto skuadra do të përballen me rivalët nga i njëjti qytet, shkruan Korneri.net

Kështu, të shtunën me fillim nga ora 17.00, do të luhen tri ndeshje,  Trepca 89’-Drita, Gjilani-Ferizaj dhe Dukagjini-Prishtina. Të dielën luhet vetëm bdeshja Drenica-Llapi në orarin e njëjtë, kurse ndeshja  Malisheva-Ballkani është shtyrë, për shkak se Ballkani të enjtën e zhvillon ndeshjen e kthimit në Conference League ndaj Klaksvik. /Korneri.net

Artikulli paraprakEdhe bashkëlojtarët e tij duan që Ronaldo të largohet
Artikulli tjetër“Milani favoriti kryesor, Interi nëse mban Skriniar. Juventus? Pogba u zhduk pas Botërorit”