Fundjavën e ardhshme zhvillohen ndeshjet e xhiros së 26-të, në Vala Superligë e cila ka filluar të bëhet e nxehtë dhe shumë interesante në të gjitha drejtimet, si për titull ashtu edhe për mbijetesë dhe largimi nga barazhi, shkruan Korneri.net.

Të premtën me 14 prill luhet ndeshja e parë ndërmjet Hajvalisë dhe Prishtinës.
Të shtunën në program janë dy ndeshje, Trepça-Feronikeli dhe Gjilani-Llapi, kurse të dielën në program janë ndeshjet Drita-Trepça ’89, Besa-Liria dhe Ferizaj-Drenica, mëson Korneri.net.

E premte 14 prill
15.00__Hajvalia –Prishtina

E shtune 15 prill
15.00__Trepca –Feronikeli
15.00__Gjilani-Llapi

E diel 16 prill
15.00__Drita –Trepça ’89
15.00__Besa-Liria
15.00__Ferizaj-Drenica

Artikulli paraprakTalenti francez që po çmend Realin e Madridit, gati 35 mln €
Artikulli tjetërSiç parashikuam: Zyrtare, Neymar nuk luan në “El Clasico”