Me 5 qershor nis Superliga e Kosovës në futboll me një ndeshje, për të vazhduar më pas me të tjerat gjatë vikendit.

Të premtën ia bënë sefte pas paizës së gjatë pëtr shkak të koronavirusit skuadra e Llapit që e pret në shtëpi Dukagjinin, me fillim nga ora 16.00.

Të shtunën luhen dy ndeshje Drita-Flamurtari dhe Feronikeli-Vushtrria të dyja nga ora 16.00, kurse të dielën luhen edhe tri ndeshjet e fundit.

Nga ora 16.00 luhen përballjet  Ballkani-Drenica dhe Gjilani-Trepça ’89, kurse nga ora 18.00, Prishtina e pret Ferizajn. /Korneri.net

Artikulli paraprakEdhe kampionati turk nis me 12 qershor
Artikulli tjetërTottenham në bisedime me ish-interistin