Ndeshjet e xhiros së 22-të, në Vala Superligën e Kosovës në futboll nga kjo e premte do të fillojnë nga ora 14.00. në këtë xhiro nuk ka ndonjë derbi të madh, përveç nëse e llogarisim përballjen e rivalëve lokal Trepça’89 dhe Trepça.
Ky është orari komplet i ndeshjeve.

E premte, 17 mars
Feronikeli – Hajvalia

E shtunë, 18 mars
Drenica – Llapi
Prishtina – Drita

E diel, 19 mars
Gjilani – Besa
Trepça’89 – Trepça
Ferizaj – Liria

Artikulli paraprakFurtunë dënimesh te Milan-i
Artikulli tjetërDerbi i parë “Madoninna” do të luhet në drekë