Fitorja e madhe në El Calsico në shenjë të lojtarit më të madh të të gjitha kohërave, Lionel Messi i cili e barazoi rezultatin e më pas edhe ia dhuroi fitoren blaugranëve në Santiago Bernabeu, është afër që të nënshkruaj kontratën e re dhe me shumë gjaë edhe të fundit për Barcelonën, por kontratë e cila do të mbajët deri në fund të karrierës, shkruan Korneri.net.
Sipas të gjitha gjasave Messi do të ulet në tavolinë gjatë muajit maj dhe të nënshkruaj kontratën e re e cila do ta mbja argjentinasin në Camp Nou deri në vitin 2022 ose 2023, e së bashku me të edhe paga vjetore shumë më e lartë se kjo aktuale. /Korneri.net

Artikulli paraprakSahin tregoi ardhmërinë e tij
Artikulli tjetërPescara në Serie B? S’ka problem…Ylli shqiptar do të mbesë pjesë e Elitës së futbollit italian