FUTEBOL - Grimaldo durante o jogo Moreirense - Benfica, referente a 3 fase da 3 jornada da taca da Liga. Estadio Joaquim Almeida Freitas, em Moreira de Conegos. Terca, 26 de Janeiro de 2016. (ASF/PAULO ESTEVES)

Manchester United as në drejtimin e Jose Mourinho nuk është duke u këndellur edhe pse gjatë verës në skuadër u transferuan emra të njohur të futbollit botëror.

Sipas mediave britanike, zyrtarët e Manchester United i’a kanë mësyrë anëtarit të skuadrës portugeze Benfica, Alex Grimaldo, për të cilin duhët zbrazur mjaftë arka e klubit, pasi klubi portugez kërkon 60 mln euro, aq sa është edhe klauzola e lojtarit.

Artikulli paraprakConte nuk është i kënaqur me Courtois, nuk do ta besoni se cilin portier e kërkon?
Artikulli tjetërMilan dhe Inter “çmenden” pas mbrojtësit të Hoffenheim