Kapiteni i Juventusit, Claudio Marchisio, dukët se ka sanuar lëndimin dhe është i gatshëm që të rikthehet në aksion pas një kohe realitivisht të gjatë, mëson “Korneri.net”.

Sipas mediave në “Apenine”, Marchisio ka marrë “ok” nga stafi mjekësor për ndeshjen kryesore të sonit për skuadrën e trajnerit Allegri, pikërisht në kundër Monacos në kuadër të gjysmëfinales së parë në Champions League./Korneri.net

Artikulli paraprakLegjenda angleze: Chelsea larg skuadra më e mirë këtë edicion në Premier League…
Artikulli tjetërJo vetëm Benzema e Aubameyang! Milan e shenjëstron edhe këtë super – sulmues….