Paris Saint-Germain's Italian midfielder Marco Verratti is pictured at the end of during the French L1 football match between Paris Saint-Germain and Rennes at the Parc des Princes stadium in Paris on November 6, 2016. / AFP PHOTO / FRANCK FIFE

Mesfushori italian, Marco Verratti dëshiron të largohet nga PSG në fund të këtij edicioni, pasi mendon se është koha e duhur për të luajtur në një skuadër më të madhe.

Kjo dëshirë mund t’i plotësohet Verrattit, i cili po kërkohet me ngulm nga kampioni i Anglisë, Chelsea.

Sipas The Sun, Chelsea për shërbimet e mesfushorit të PSG’së ka ofruar 65 milionë euro.

Kujtojmë se Verrati po kërkohet po ashtu edhe nga Barcelona, Real Madrid, Bayern Munichen dhe Juventus./Korneri.net.

Artikulli paraprakFOTO/ Milani kërkon yllin e madh të Real Madrid
Artikulli tjetërTjetër “poshtërim” i trajnerëve italian në Premier League! Pas Ranaieri është radha e Mazzarri