Sipas informacioneve më të fundit në mediat evropiane, Arda Turan, mund të largohet nga Barcelona pasi në drejtim të tij ka ardhur një ofertë shumë atraktive.

Thuhet se një klub kinez i ka ofruar ish anëtarit të Atletico Madridit dhe Galatasarayt 100 milionë euro për katër sezone.

Nga ana tjetër “beIN Sports Turkey” shkruan se përfaqësuesit e turkut do të bisedojnë me zyrtarët kinez në ditët e ardhshme.

Artikulli paraprakFutbollisti i Atleticos përfundoi në polici
Artikulli tjetërBesoni apo jo, Conte ishte afër shkarkimit pas humbjes nga Arsenali