Me tu emëruar trajner i skuadrës kineze Shanghai Shenhua, Gutavo Poyet, ka bërë edhe kërkesen e parë për përforcim tek zyrtarët e klubit.

Sipas mediave angleze, John Terry është objektiv i Shenhua dhe një ofertë bombastike për kampitenin e Chelsea shumë shpejt do të jetë mbi tavolinën e klubit londinez.

Artikulli paraprakNë Itali lëshohet “bomba”: Inter do ta transferojë Leo Messi-n
Artikulli tjetërNuk llogaritet nga Conte, kërkohet nga rivali lokal