Sulmuesi kilian i Arsenalit, Alexis Sanchez, është objektivi kryesor i Interit për merkaton e verës, mirëpo klubi italian nuk do të jetë i vetëm që kërkon shërbimet e ish-anëtarit të Udineses dhe Barcelonës.

Përpos Atletico Madrid, që tashmë e që një kohë të gjatë e ka si synim tranferimin e Sachez, në garë për kilianin ka hyrë fuqishëm edhe klubi francez i PSG-së. Madje thuhet se drejtori sportiv, Patrick Kluivert, ka udhëtuar drejt Londrës për të takuar përfaqësuesit e lojtarit.

Artikulli paraprakAncelotti i mahnitur me trajnerin e Hoffenheim, i’a sygjeron Bayernit për të ardhmën
Artikulli tjetërFOTO/ Ndryshime në sulm, Real Madrid në verë largon dy ‘yje