Një paralajmërim shuë serioz.

Presidenti i Dallas Mavericks, Mark Cuban, ka thënë se asnjë person nga skuadra e tij nuk do fillojë stërvitjet në rast se testet per Covid-19 nuk do të jenë të disponueshme për të gjithë amerikanët, përcjell Korneri.net

Presidenti i klubit të basketbollit në NBA, shtoi për mediet amerikane se në momentin e parë kur të hapet strukturat stërvitore në skuadër, do të mbrojë të gjithë basketbollistët dhe gjithë punonjësit e klubit, duke ëprdorur me saktësi protokolin e vendosur nga presidenti Trump.

“Do t’i testojmë çdo ditë lojtarët tanë, ngase do të monitorohet rreptësisht të gjithë në mënyrë që të mbrohet shëndeti i tyre”, ka thënë mes therash Cuban. /Korneri.net

Artikulli paraprakNë këtë ditë: Milan shkatërroi Barcelonën në finalen e vitit 1994
Artikulli tjetërLajm i madh erdhi, futbolli i Kosovës mund të rifillojë